Wyszukaj

Edukacja:

Przeczytaj więcej tutaj - Zajrzyj tutaj - Odwiedź stronę internetową tutaj - Odwiedź teraz - Dowiedz się więcej tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Zaloguj - kliknij tutaj - Wypróbuj Wielkie zagraniczne koncerny posiadają bardzo duży kapitał, bardzo skutecznie lobbują - w europejskim, ale również polskim parlamencie, mają możliwość zatrudniać najlepszych prawników, etc. To sprawia, że zagraniczne przedsiębiorstwa są dużo lepiej traktowane, niż polski biznes. Trudno zaakceptować ten stan rzeczy. Oczywiście polscy biznesmeni także są nastawieni na czysty zysk, ale przynajmniej zatrudniają w większości Polaków. Kiedy jakaś większa holenderska bądź angielska firma otwiera w Polsce placówkę, w wielu przypadkach dyrektorem jest nie jakiś Polak, ale osoba z ich kraju. Kiedy kupujemy krajowe towary wspieramy najzwyczajniej samych siebie. Służba zdrowia, autostrady albo rolnictwo - tego typu przykładów można dużo więcej podać, to coś pokazuje!
Ludzie często tylko mawiają, że umieją zadbać o ekologię. A więc choć uważamy, iż całkowicie nie pomniejszamy ogromnego znaczenia ekologii, to i tak niestety nie można powiedzieć, iż to standard. I z tego powodu należy odmienić swoje myślenie, styl życia! Przecież bez najmniejszego cienia wątpliwości chcemy zamieszkiwać taki świat, w którym najzwyczajniej będzie czysto. No dobra, ale jak można przyczynić się do wielkiej poprawy świata? Na całe szczęście można podać dużo opcji!
Generalnie to sytuacja jest taka, że tacy rolnicy, którzy nie cechują się ponadprzeciętnym ilorazem inteligencji oraz pracowitością raczej nie mają powodów do radości. Jednak rolnik, który jest także rasowym biznesmenem pewnie także znajdzie wiele powodów do skarżenia się na realia, lecz i tak ma całkiem dobrze. To widać, gdy przejedzie się po niektórych wsiach. W szczególności spore dotacje unijne sprawiły, że na polskiej gospodarce jest lepiej, niż wcześniej. A jeszcze na dodatek nietrudno zauważyć korzystniejszą infrastrukturę. Zatem można w sumie powiedzieć, iż gdyby nie wejście do UE, wieś byłaby w większym kryzysie.
Jak pewnie zdecydowana większość z nas wie, nasz kraj jest członkiem Unii Europejskiej już od 9 lat, czyli to już prawie dziesięć lat! Moim zdaniem, i tak naprawdę nie należę do mniejszości, owy okres nie był stracony. W końcu polskie przedsiębiorstwa wreszcie mają okazję bez najmniejszych kłopotów wysyłać swoje produkty za zachodnią granicę. Wcześniej to było bardzo utrudnione, poza tym były jeszcze cła. Trzeba także napisać, iż wreszcie możemy w 100% legalnie pracować w Irlandii, Szwecji i w pozostałych bogatych państwach, w których nawet najmniejsza wypłata gwarantuje życie na odpowiednim poziomie.